Wszystko dla człowieka – rozmowa z Renatą Węgrzyn i Tomaszem Kurzydłowskim

Wywiad przeprowadziła Małgorzata Potoczak-Pełczyńska i ukazał się w Nowinach Jeleniogórskich (Nr 44, 4.11.2014)

„Wszystko dla człowieka” – rozmowa z Renatą Węgrzyn i Tomaszem Kurzydłowskim, którzy stworzyli i prowadzą w Jeleniej Górze Ideę Club – Jeleniogórskie Centrum Rozwoju

Renata Węgrzyn i Tomasz Kurzydłowski w Idea Club Jelenia Góra  – Idea Club – Jeleniogórskie Centrum Rozwoju działa od czerwca tego roku. Jaki macie pomysł na to miejsce?

– Nasza IDEA to stworzenie ciepłego oraz pełnego rodzinnej atmosfery miejsca oferującego kompleksowe usługi w zakresie ROZWOJU MAŁEGO I DOROSŁEGO CZŁOWIEKA. Mamy na myśli rozwój ludzi dorosłych i dzieci pragnących więcej … rozumiany jako profilaktyka i świadome dbanie o własne zdrowie psychiczne i fizyczne, jak również rozwój ludzi dorosłych dotkniętych problemem i dzieci z deficytami… traktowany jako forma pomocy w czasie kryzysu, trudnych sytuacjach życiowych, dysfunkcjach psychicznych i fizycznych.

 

– Pomysł na biznes dotyczący zdrowia fizycznego i psychicznego  urodził się pod wpływem badań rynku czy osobistych zainteresowań?

– Wynika z naszego wykształcenia jak również z wieloletnich zainteresowań. Sami wciąż się rozwijamy, uczestniczymy w różnych szkoleniach wyjeżdżając do oddalonych dużych miast, w których jest więcej propozycji z zakresu samorozwoju. Wiemy, iż dojazd kilkaset kilometrów oraz opłaty związane z pobytem na miejscu często bywają problematyczne, a nawet uniemożliwiają chęć uczestniczenia w interesujących warsztatach. Marzyliśmy aby takie miejsce powstało w Jeleniej Górze, dla naszej społeczności, a my sprowadzimy fantastycznych trenerów. Dodatkowym impulsem do założenia Idea Club był wszechobecny… stres. To zmora, z którą walczy niemal każdy. Jedna wizyta w gabinecie psychologa nie załatwi sprawy. Człowiek dostaje wskazanie: „proszę zadbać o siebie, pomyśleć o aktywności ruchowej, relaksacji” Ale jak i gdzie…? powstaje pytanie… Nie każdy wie, jak to zrobić samodzielnie, gdzie szukać odpowiedniej oferty, a jeśli znajdzie to nie ma czasu aby się przemieszczać w różne miejsca. My to proponujemy kompleksowo, w jednym miejscu na Zabobrzu.

 

– Jakie macie propozycje dla klientów?

– Od gabinetów w których przyjmują psycholog, pedagog, logopeda, doradca zawodowy, dietetyk i terapeuci, poprzez zajęcia popołudniowe do wykładów, warsztatów i szkoleń z zakresu rozwoju osobistego, edukacji rodziców oraz oferty dla firm.

 

– W zajęciach może brać udział każdy? Bez względu na wskazania zdrowotne i wiek?

– Z zajęć ruchowych JOGI, metody PILATES czy specjalnych ćwiczeń ZDROWY KRĘGOSŁUP prowadzonych przez fizjoterapeutki mogą korzystać osoby w różnym wieku, od 20 do 70 lat. Wskazaniem do ćwiczeń może być zarówno profilaktyka jak również stan już istniejących dysfunkcji. Wciąż poszerzamy nasze propozycje. Za kilka dni rozpoczną się zajęcia Chi Kung, prowadzone przez znanego trenera Tai Chi, Jarosława Jodzisa. Od listopada dla dzieci wprowadzamy weekendowe warsztaty twórczości, między innymi „Wyginam śmiało ciało” – zajęcia stymulujące rozwój poprzez wyrażanie siebie  w kreatywnym tańcu i ruchu, oraz „Czarny Teatr” prowadzony przez arteterapeutę Michała Wnuka.

 

– Warto śledzić ogłoszenia na waszej stronie: www.ideaclub.pl. Oprócz zajęć stałych, zapraszacie do Jeleniej Góry specjalistów z Polski z ciekawymi wykładami i warsztatami.

– Proponujemy wykłady i warsztaty z zakresu radzenia sobie z emocjami i stresem, na temat miłości i związków, poczucia własnej wartości oraz profilaktyki zdrowia.

 

– Z kim współpracujecie?

-Psychologowie Joanna Stelmach, Piotr Kędziora, pedagog Beata Poleszczuk, refleksolog Jolanta Kurowska… trudno wymieniać wszystkie nazwiska osób, które z nami współpracują. Zależało nam na specjalistach, którzy są wybitni w swoich dziedzinach.

 

– Otworzyliście swój ośrodek na jeleniogórskim osiedlu Zabobrze.

– Chcieliśmy być blisko ludzi. A Zabobrze jest największym skupiskiem mieszkańców Jeleniej Góry. Idea Club zajmuje dwa piętra nad Apteką Sudecką na ul. Bacewicz 22. W pobliżu są bezpłatne parkingi, co też istotne.

 

– Utarło się przekonanie, że inwestycja w samorozwój jest kosztowna.

– Dlatego warto sprawdzić naszą ofertę. Tak ją zaplanowaliśmy, aby pieniądze nie stanowiły przeszkody. Inwestycja w siebie na pewno jest opłacalna bo dotyczy naszej przyszłości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *