Wprowadzenie do Mindfulness (Uważności)

Wprowadzenie do Mindfulness (Uważności)

 

Mindfulness to uważność lub uważna obecność. Jest to szczególny rodzaj uwagi: świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę. Program Redukcji Stresu za Pomocą Uważności stosowany jest na całym świecie!

Forma: wykładzajmij-miejsce
Termin: 27 stycznia (środa), godz. 18.00-20.00
Inwestycja: 20 zł
Pozostało wolnych miejsc: KONIEC ZAPISÓW!
Miejsce: Jeleniogórskie Centrum Rozwoju (ul. Bacewicz 22 / nad Apteką Sudecką, Zabobrze)
Certyfikowany trener MBSR: Agnieszka Marszałek

 

Zapraszamy na wykład podczas którego:mindfulness uważność jelenia góra

-> dowiesz się czym jest popularny mindfulness i dlaczego jest skuteczną odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego życia

-> zrozumiesz jaki jest związek między uważnością a stresem

-> doświadczysz na sobie praktyki mindfulness

-> zobaczysz krótki film dokumentalny opowiadający o praktyce mindfulness

-> odbędzie się promocja książki dla dzieci i ich rodziców „Uważność i spokój żabki” do której dołączone jest CD z ćwiczeniami nagranymi przez Agnieszkę Marszałek

 

 

Pod koniec lat 70-tych XX wieku na Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts profesor Jon Kabat–Zinn wraz z zespołem specjalistów opracował program redukcji stresu za pomocą uważności – MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), oparty na technikach rozwoju uważności.

Profesor założył pierwszą Klinikę Redukcji Stresu Opartą na Uważności. Trafili do niej pacjenci z przewlekłymi bólami na tle psychosomatycznym, cierpiący na chroniczne zmęczenie, osoby z chorobami psychicznymi i kardiologicznymi. Kabat-Zinn uzyskał tak znaczące sukcesy, że dziś jego metodę stosuje ponad kilkaset ośrodków medycznych na świecie. MBSR zaczęto wkrótce stosować także w pracy z ludźmi zdrowymi, którzy odczuwają w swoim życiu stres, a którzy dążą do lepszego samopoczucia, większego zrozumienia siebie samych i brania odpowiedzialności za własne życie.

Skuteczność metody MBSR została potwierdzona badaniami.

 

 

format-pdf> Pobierz ulotkę wykładu i zaproś też swoich Bliskich :)

 

 

agnieszka-marszalek-ideaclub-jeleniagoraAgnieszka Marszałek – nauczyciel MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction (program redukcji stresu oparty na uważności), absolwentka Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy), certyfikowany trener rozwoju osobistego, nauczyciel dyplomowany, muzyk instrumentalista. Użyczyła głosu do nagrania na CD 11 ćwiczeń mindfulness przeznaczonych dla dzieci i ich rodziców. CD z ćwiczeniami jest dodatkiem do książki Eline Snel „Uważność i spokój żabki”.

W mojej wieloletniej pracy jako nauczyciel zetknęłam się z wszechobecnym stresem. Wśród nauczycieli stres jest główną przyczyną wypalenia zawodowego i wielu chorób psychosomatycznych. Dzieci i młodzież również doświadczają wielu stresujących sytuacji. Nieumiejętność radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami jak i wyzwaniami, które niosą ze sobą kolejne etapy edukacji wywołuje wśród młodych ludzi agresję, lęk i bezradność.

Moje obserwacje w pracy zawodowej oraz doświadczenia życiowe skłoniły mnie do badania i pogłębiania wiedzy na temat stresu i jego wpływu na człowieka. Uczestniczę w wielu szkoleniach i seminariach poszerzając wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu i człowieka jako integralnej całości. Mam również doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, wykładów, szkoleń i kursów dla różnych grup zawodowych m.in. dla psychoterapeutów, nauczycieli i ludzi związanych z biznesem. Uczestnicy treningów mają możliwość sprawdzenia na sobie jakie korzyści i efekty przynosi praktykowanie uważności w radzeniu sobie ze stresem w pracy oraz w różnych obszarach życia osobistego.

Praktykując mindfulness zauważyłam jak zmienił się mój stosunek do zdarzeń życia codziennego i sposobu pojmowania tego co spotykam w swojej życiowej podróży. Dzięki uważności dostrajam się do doświadczeń, które pojawiają się tu i teraz czyniąc moje życie bogatym oraz pełnym treści.

Jako nauczyciel MBSR dzielę się z innymi wiedzą i doświadczeniem związanym z praktyką uważności. Pomagam innym dostrzegać możliwości lepszego radzenia sobie ze stresem i podnoszenia jakości życia.

 

Uważność i spokój żabki
Książka do której Agnieszka Marszałek nagrała ćwiczenia na CD

 

Zajmij miejsce :)

Wypełnij formularz a inwestycję w kwocie = KONIEC ZAPISÓW = prosimy wpłać na konto:
(wpłata jest potwierdzeniem zajęcia miejsca, decyduje kolejność wpłat)

Idea Club
ul. Bacewicz 22, 58-506 Jelenia Góra
BZWBK 30 1090 2590 0000 0001 2334 5627

a w polu tytułem wpisz:
„Twoje imię i nazwisko, nr telefonu komórkowego, nazwa szkolenia”

Regulamin Uczestnictwa w Szkoleniu <

psycholog Tomasz KurzydłowskiMasz pytania? Chętnie pomogę :)

Tomasz Kurzydłowski

tel: 504 303 707
email: info@ideaclub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *