Metoda TRE – ćwiczenia uwalniające traumę, stres i napięcia

Metoda TRE – ćwiczenia uwalniające traumę, stres i napięcia

Pobudzenie uzdrawiających mechanizmów w ciele za pomocą ćwiczeń TRE

Ćwiczenia uwalniające traumę, stres i emocje – czyli METODA TRE to metoda, uwalniania napięć w ciele wywołanych nadmiernym stresem, urazem psychicznym lub traumą. Metoda ma korzenie w Analizie Bioenergetycznej a zestaw ćwiczeń fizycznych opracował David Berceli, psychoterapeuta bioenergetyczny CBT. Warsztat w Idea Club Jelenia Góra poprowadzi certyfikowana nauczycielka Metody TRE – Ewa Januszkiewicz.

Forma szkolenia: warsztat z ćwiczeniami fizycznymizajmij-miejsce
Termin: jesień 2016 (sobota), godz. 12.00-14.30 (2,5 godziny)
Inwestycja:
Pozostało wolnych miejsc:  
Miejsce: Jeleniogórskie Centrum Rozwoju (ul. Bacewicz 22, Zabobrze / nad Apteką Sudecką)
Certyfikowany praktyk TRE: Ewa Januszkiewicz

 

Ćwiczenia, które uwalniają traumę, stres i emocje (TRE) to metoda, uwalniania napięć w ciele wywołanych nadmiernym stresem, urazem psychicznym lub traumą. Metoda ma korzenie w Analizie Bioenergetycznej dr. Alexandra Lowena a zestaw ćwiczeń fizycznych opracował David Berceli, psychoterapeuta bioenergetyczny CBT z USA.

 

Warsztat przeznaczony jest dla:

 • Osób doświadczających szkodliwych dla zdrowia bolesnych skutków codziennego stresu jak i ciężkich traumatycznych urazów, doświadczających ciągłego napięcia w ciele, uporczywej bezsenności, napadów lęku i paniki, duszności, bruksizmu (zgrzytanie zębami)
 • Osób pracujących w zawodach o dużym poziomie stresu
 • Osób zainteresowanych własnym rozwojem

W warsztacie nie mogą uczestniczyć osoby, które przeszły zabiegi operacyjne i urazy (np. złamania) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy oraz panie w ciąży.

 

Uczestnicy TRE
Uczestnicy warsztatu TRE – Asia i Tomek: „Gorąco polecamy! Metoda łatwa do nauczenia i stosowania a przy tym skutecznie zmniejszająca napięcie i stres”

 

TRE to metoda wywodząca się z naturalnych zachowań naszego ciała, których uczyliśmy się jako ludzie przez tysiące lat ewolucji. Wprowadzając nasze ciała w świadomy sposób w drżenie, poprzez sekwencję ćwiczeń podczas sesji TRE, pobudzamy mechanizm uwalniania “złogów” stresu i traumy nagromadzonych w naszym ciele w obecnym życiu. Poza drobnymi wyjątkami (ciąża, niedawno przebyte operacje, urazy ) możemy stosować TRE bez obaw o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Co więcej, stosując mniej lub bardziej regularnie TRE odczujemy na własnej skórze jak zmienia się komfort naszego życia, jak poprawia się nasze zdrowie (zarówno fizyczne jak i psychiczne) – po prostu będziemy czuć się lepiej!

Metoda ta, z jednej strony bardzo prosta i łatwa do nauczenia, dotyka czasem bardzo trudnych ludzkich doświadczeń, których umysł w swojej mądrości pozbył się ze świadomości, abyśmy mogli na co dzień lepiej funkcjonować. Jednakże bardzo często pozostały one w ciele w postaci napięć tkankowych. Z upływem czasu mogą zamienić się w choroby, dolegliwości i różne objawy, których przyczyn nie potrafimy odnaleźć.

 

Program warsztatu:

 • wprowadzenie do metody TRE
 • ćwiczenia fizyczne mające na celu lepsze przygotowanie mięśni i całego ciała do sesji TRE (rozluźniające, rozciągające mięśnie i powięź, usprawniające pracę przepony)
 • Dwie sesje grupowe TRE
 • dzielenie się informacjami zwrotnymi, pytania, zalecenia po ćwiczeniach

 

Weź ze sobą wygodny, sportowy strój. Ćwiczyć będziemy na matach (są dostępne w Idea Club)

 

Celem warsztatu jest:

 • doświadczenie oddziaływanie ćwiczeń TRE na swoim ciele (pobudzenie uzdrawiających sił w ciele)
 • zrozumienie, jak życie w warunkach chronicznego stresu i/ lub doświadczenie przytłaczających efektów traumy może wpłynąć na  codzienne funkcjonowanie.
 • zdobycie podstawowej wiedzy o ćwiczeniach TRE, ich korzyściach i wpływie na codzienne życie.

 

Zmniejszenie stresu fizycznego i psychicznego poprzez stosowanie ćwiczeń TRE pozwala osiągnąć następujące efekty:

 • zmniejsza się odczuwanie obaw i niepokoju
 • zwiększa się poziom energii i odporności
 • poprawiają się relacje małżeńskie
 • obniża się poziom stresu w pracy
 • poprawa jakości snu
 • poprawiają się relacje międzyludzkie
 • ustają bóle mięśniowe i bóle pleców
 • zwiększa się elastyczność ciała
 • poprawia się elastyczność emocjonalna
 • obniżają się skutki traumy zastępczej
 • goją się dawne urazy ciała
 • ułatwiają przeżywanie ciężkiej choroby
 • dają ulgę w chorobach przewlekłych

 

Metoda TRE warsztat Jelenia Góra
Warsztat Metoda TRE w Idea Club Jelenia Góra

 

 

Opinie Uczestników poprzedniej edycji:

 

Bardzo pożyteczna metoda dla zestresowanego ciała i nadwyrężonego ducha. Warsztat prowadzony profesionalnie, z wielką uwagą i wrażliwością na samopoczucie każdej uczestniczki.
Staszka

 

Warsztaty prowadzone przez bardzo fajną trenerkę w przyjemnej atmosferze, kameralnym gronie. Udział w szkoleniu był bardzo ciekawym doświadczeniem.
Dorota
Zajęcia ciekawe, atmosfera na warsztatach super, dzięki ćwiczeniom można się odstresować i zapomnieć o kłopotach, polecam!
Arletta
Wybierając się na warsztat Metoda TRE przyznam, że podchodziłam do niego trochę z przymrużeniem oka. To co się natomiast wydarzyło, to był dla mnie kompletny odlot. Wibracje i drżenia mojego ciała na skutek całej sekwencji ćwiczeń zresztą bardzo prostych i nie obciążających były dla mnie naprawdę niesamowite. Po warsztacie czułam całkowite rozluźnienie i radość z istnienia. Zdecydowanie polecam każdemu zapoznanie się z tą metodą.
Marzenna
Szkolenie zostało przeprowadzone w jasnej i komfortowej salce Idea Clubu. Kameralność miejsca sprzyjała integracji uczestników. W przerwie ugoszczono nas poczęstunkiem, co było bardzo miłe i zaoowocowało intensywnymi pogaduszkami przy kawie i ciasteczkach.

Prowadząca szkolenie – Ewa Januszkiewicz – to bardzo sympatyczna i otwarta osoba. Stworzyła atmosferę akceptacji i swobody, chętnie odpowiadała na nasze pytania, co bardzo pomogło w ćwiczeniu TRE.

Sama metoda jest rewelacyjna! Jestem pod wrażeniem jej skuteczności w niwelowaniu stresu, napięcia mięśniowego, czy uczucia ciężkości ciała jak i ducha. Praktykowanie TRE rozwesela i sprawia, że czuję się lekko, jak po porządnym masażu całego ciała. Zauważyłam też, że mam lepszy kontakt ze swoim ciałem oraz trafniej uświadamiam sobie jego potrzeby. To sprawia, że lepiej potrafię o siebie zadbać, co ma przełożenie na poprawę samopoczucie i zdrowia. Metoda jest prosta, szybka w wykonaniu i skuteczna, dlatego szczerze ją polecam. 

Aleksandra

 

Wrażenie z warsztatu TRE mam bardzo pozytywne. Poznałam nową metodę redykcji stresu. Ćwiczę systematycznie, o określonej porze, coraz łatwiej wprowadzać mi ciało w dragania, efektem jest mniejsze napięcie ciała i lepszy sen. Polecam warsztaty, są prowadzone profesjonalnie. Dziękuję :)
Teresa
Warsztat TRE to wspaniałe doświadczenie – polecam każdemu, kto boryka się w życiu ze stresem czy brakiem snu. Już na pierwszych ćwiczeniach udało mi się rozładować negatywną energię i poprawiła mi się jakość snu!
Anna
TRE to łatwa i skuteczna metoda, która pomaga usuwać napięcie z ciała, doskonale uzupełnienie leczenia przewlekłych stresów, nerwic. Po zastosowaniu metody TRE ciało jest spokojniejsze a umysł jaśniejszy.
Małgorzata
Ciekawe doznanie dla ciała i emocji. Zaskoczyło mnie to, jak łatwo wywołać wibracje w ciele. Cieszę się, że miałam możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia instruktorki:)
Gosia
Skorzystałem z warsztatu gdyż szukałem skutecznej i prostej metody na uwolnienie napięcia. Już po kilkunastu minutach udało mi się wywołać wibracje w ciele. Najciekawsze, że jest to naturalny stan i wywołałem go kilkukrotnie na pierwszych zajęciach. Myślę, że po wyuczeniu ciałabędzie to przychodzić z łatwością :)

Bardzo dobrze czułem się po warsztacie, warto przyjść i spróbować prostoty metody!

Tomasz
To było TO, czego mi było trzeba! Prosta metoda na odstresowanie i uwolnienie wszelkich napięć, która działa w każdym obszarze – tak jak mówiła Ewa. Rzeczywiście działa. Mogę to już (!) potwierdzić. Dziękuję!
Agata

 

 

David Berceli  – twórca TRE

 

 

 

format pdf> Pobierz ulotkę warsztatu i zaproś też swoich Bliskich :)

 

Ewa JanuszLicencjonowany trener TREkiewicz – certyfikowany praktyk TRE

Jestem certyfikowanym praktykiem TRE od stycznia 2013 r. W czerwcu 2015 r. ukończyłam 4-letnie podyplomowe szkolenie z zakresu Analizy Bioenergetycznej. Biorę udział w warsztatach związanych z terapią poprzez Ciało.
Skończyłam także kursy:
Dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej we Wrocławiu
Masażu klasycznego
Masażu Dotyk Motyla

Dzięki TRE i Bioenergetyce odzyskuję świadomość Ciała i wiarę w cudowne mechanizmy, którymi obdarzyła nas Natura. Na drodze samodoskonalenia nabieram również pewności, że moje szczęście nie będzie pełne, jeśli nie będę mogła dzielić się nim z innymi.

 

 

Zajmij miejsce :)

Wypełnij formularz a inwestycję w kwocie – zł prosimy wpłać na konto:
(tylko wpłata jest potwierdzeniem zajęcia miejsca)

Idea Club
ul. Bacewicz 22, 58-506 Jelenia Góra
BZWBK 30 1090 2590 0000 0001 2334 5627

a w polu tytułem wpisz:
„Twoje imię i nazwisko, nr telefonu komórkowego, nazwa szkolenia”

 

Regulamin Uczestnictwa w Szkoleniu

psycholog Tomasz KurzydłowskiMasz pytania? Chętnie pomogę :)

Tomasz Kurzydłowski

tel: 504 303 707
email: info@ideaclub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *