Metoda TRE sesje

Sesje Metody TRE

Sesje METODY TRE to praktyczne ćwiczenia, których celem jest uwalnianie napięć w ciele wywołanych nadmiernym stresem, urazem psychicznym lub traumą. Sesje w Idea Club poprowadzi certyfikowany praktyk TRE – Ewa Januszkiewicz.

 

1. METODA TRE w Idea Club Jelenia Góra

TRE to metoda wywodząca się z naturalnych zachowań naszego ciała, których uczyliśmy się jako ludzie przez tysiące lat ewolucji. Wprowadzając nasze ciała w świadomy sposób w drżenie, poprzez sekwencję ćwiczeń podczas sesji TRE, pobudzamy mechanizm uwalniania “złogów” stresu i traumy nagromadzonych w naszym ciele.

Metoda TRE, z jednej strony bardzo prosta i łatwa do nauczenia, dotyka czasem bardzo trudnych ludzkich doświadczeń, których umysł w swojej mądrości pozbył się ze świadomości, abyśmy mogli na co dzień lepiej funkcjonować. Jednakże bardzo często pozostały one w ciele w postaci napięć tkankowych. Z upływem czasu mogą zamienić się w choroby, dolegliwości i różne objawy, których przyczyn nie potrafimy odnaleźć.

 

2. Dla kogo są sesje Metody TRE

> doświadczającym szkodliwych dla zdrowia bolesnych skutków codziennego stresu jak i ciężkich traumatycznych urazów

> odczuwającym napięcia w ciele

> doświadczającym uporczywej bezsenności, napadów lęku i paniki, duszności, bruksizmu (zgrzytanie zębami)

> pracującym w zawodach o dużym poziomie stresu

> zainteresowanym własnym rozwojem

Z Metody TRE można korzystać na co dzień, ponieważ jest wspaniałą techniką uwalniającą napięcie psychiczne i fizyczne!

Jest doskonałą metodą uzupełniającą takie formy aktywności fizycznej jak joga, pilates, bieganie, jazda na rowerze. Można włączyć elementy TRE do swojego codziennego treningu!

 

Zajęcia są dla osób, które nie znają metody, jak i dla tych, którzy ją już poznali i chcą ją ćwiczyć.

 

3. Jakie są korzyści ze stosowania ćwiczeń TRE

 • zmniejsza się odczuwanie obaw i niepokoju
 • zwiększa się poziom energii i odporności
 • poprawiają się relacje małżeńskie
 • obniża się poziom stresu w pracy
 • poprawa jakości snu
 • poprawiają się relacje międzyludzkie
 • ustają bóle mięśniowe i bóle pleców
 • zwiększa się elastyczność ciała
 • poprawia się elastyczność emocjonalna
 • obniżają się skutki traumy zastępczej
 • goją się dawne urazy ciała
 • ułatwiają przeżywanie ciężkiej choroby
 • dają ulgę w chorobach przewlekłych

 

4. Godziny sesji i cennik 

NOWE SESJE W PAŹDZIERNIKU 2016!

Sesje Metody TRE odbędą się w PIĄTKI:

 • 8.04, godz. 17:45-18:45
 • 15.04, godz. 17:45-18:45
 • 22.04, godz. 17:45-18:45
 • 29.04, godz. 17:45-18:45

Wstęp = 20 zł / sesja albo 60 zł karet na 4 sesje (czyli 15 zł x 4)

 

5. Zapisy na Sesje Metody TRE 

Zapisy przyjmujemy telefonicznie: 504 303 707 lub email: info@ideaclub.pl
Ilość miejsc jest ograniczona!

W zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby, które przeszły zabiegi operacyjne i urazy (np. złamania) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, osoby z nieuregulowanym ciśnieniem niebiorące leków, oraz panie w ciąży.

 

6. Ewa Januszkiewicz

Licencjonowany trener TREJestem certyfikowanym praktykiem TRE od stycznia 2013 r. W czerwcu 2015 r. ukończyłam 4-letnie podyplomowe szkolenie z zakresu Analizy Bioenergetycznej. Biorę udział w warsztatach związanych z terapią poprzez Ciało.

Skończyłam także kursy: Dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej we Wrocławiu, Masażu klasycznego, Masażu Dotyk Motyla.

Dzięki TRE i Bioenergetyce odzyskuję świadomość Ciała i wiarę w cudowne mechanizmy, którymi obdarzyła nas Natura.

Na drodze samodoskonalenia nabieram również pewności, że moje szczęście nie będzie pełne, jeśli nie będę mogła dzielić się nim z innymi.

 

7. Opinie o Metodzie TRE

Przeprowadziliśmy u nas, w Idea Club Jeleniogórskim Centrum Rozwoju, warsztaty Metody TRE. Oto  opnie Uczestników:

 

Bardzo pożyteczna metoda dla zestresowanego ciała i nadwyrężonego ducha. Warsztat prowadzony profesionalnie, z wielką uwagą i wrażliwością na samopoczucie każdej uczestniczki.
Staszka
[/fusion_builder_column_inner]

 

Warsztaty prowadzone przez bardzo fajną trenerkę w przyjemnej atmosferze, kameralnym gronie. Udział w szkoleniu był bardzo ciekawym doświadczeniem.
Dorota
Zajęcia ciekawe, atmosfera na warsztatach super, dzięki ćwiczeniom można się odstresować i zapomnieć o kłopotach, polecam!
Arletta
Wybierając się na warsztat Metoda TRE przyznam, że podchodziłam do niego trochę z przymrużeniem oka. To co się natomiast wydarzyło, to był dla mnie kompletny odlot. Wibracje i drżenia mojego ciała na skutek całej sekwencji ćwiczeń zresztą bardzo prostych i nie obciążających były dla mnie naprawdę niesamowite. Po warsztacie czułam całkowite rozluźnienie i radość z istnienia. Zdecydowanie polecam każdemu zapoznanie się z tą metodą.
Marzenna
Szkolenie zostało przeprowadzone w jasnej i komfortowej salce Idea Clubu. Kameralność miejsca sprzyjała integracji uczestników. W przerwie ugoszczono nas poczęstunkiem, co było bardzo miłe i zaoowocowało intensywnymi pogaduszkami przy kawie i ciasteczkach.

Prowadząca szkolenie – Ewa Januszkiewicz – to bardzo sympatyczna i otwarta osoba. Stworzyła atmosferę akceptacji i swobody, chętnie odpowiadała na nasze pytania, co bardzo pomogło w ćwiczeniu TRE.

Sama metoda jest rewelacyjna! Jestem pod wrażeniem jej skuteczności w niwelowaniu stresu, napięcia mięśniowego, czy uczucia ciężkości ciała jak i ducha. Praktykowanie TRE rozwesela i sprawia, że czuję się lekko, jak po porządnym masażu całego ciała. Zauważyłam też, że mam lepszy kontakt ze swoim ciałem oraz trafniej uświadamiam sobie jego potrzeby. To sprawia, że lepiej potrafię o siebie zadbać, co ma przełożenie na poprawę samopoczucie i zdrowia. Metoda jest prosta, szybka w wykonaniu i skuteczna, dlatego szczerze ją polecam. 

Aleksandra

 

Wrażenie z warsztatu TRE mam bardzo pozytywne. Poznałam nową metodę redykcji stresu. Ćwiczę systematycznie, o określonej porze, coraz łatwiej wprowadzać mi ciało w dragania, efektem jest mniejsze napięcie ciała i lepszy sen. Polecam warsztaty, są prowadzone profesjonalnie. Dziękuję :)
Teresa
Warsztat TRE to wspaniałe doświadczenie – polecam każdemu, kto boryka się w życiu ze stresem czy brakiem snu. Już na pierwszych ćwiczeniach udało mi się rozładować negatywną energię i poprawiła mi się jakość snu!
Anna
TRE to łatwa i skuteczna metoda, która pomaga usuwać napięcie z ciała, doskonale uzupełnienie leczenia przewlekłych stresów, nerwic. Po zastosowaniu metody TRE ciało jest spokojniejsze a umysł jaśniejszy.
Małgorzata
Ciekawe doznanie dla ciała i emocji. Zaskoczyło mnie to, jak łatwo wywołać wibracje w ciele. Cieszę się, że miałam możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia instruktorki:)
Gosia
Skorzystałem z warsztatu gdyż szukałem skutecznej i prostej metody na uwolnienie napięcia. Już po kilkunastu minutach udało mi się wywołać wibracje w ciele. Najciekawsze, że jest to naturalny stan i wywołałem go kilkukrotnie na pierwszych zajęciach. Myślę, że po wyuczeniu ciałabędzie to przychodzić z łatwością :)

Bardzo dobrze czułem się po warsztacie, warto przyjść i spróbować prostoty metody!

Tomasz
To było TO, czego mi było trzeba! Prosta metoda na odstresowanie i uwolnienie wszelkich napięć, która działa w każdym obszarze – tak jak mówiła Ewa. Rzeczywiście działa. Mogę to już (!) potwierdzić. Dziękuję!
Agata

 

8. Filmy o Metodzie TRE

Na filmach jest twórca tej metody – David Berceli – psychoterapeuta bioenergetyczny CBT z USA: