Ćwiczenia bioenergetyczne. Ugruntowanie

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible” margin_top=”-40″ margin_bottom=”” background_color=”rgba(255,255,255,0)”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_separator /]

Ćwiczenia bioenergetyczne. Ugruntowanie

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible” margin_top=”10″ margin_bottom=”” background_color=”rgba(255,255,255,0)”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_separator style=”double”/]

Bioenergetyka to metoda pracy z ciałem, energią i umysłem mająca na celu przywrócenie swobodnego przepływu energii w ciele, zdrowia, kreatywności i radości życia. Pomaga usunąć napięcia, które gromadzą się w ciele i umyśle. Przywraca naturalny kontakt ze swoim ciałem.

Forma szkolenia: warsztat z ćwiczeniami fizycznymizajmij-miejsce
Termin: jesień 2015 -> Zapisz się na Newsletter a prześlemy dokładny termin
Czas trwania: 12:00-13:30 (1,5 godz.)
Inwestycja: 40 zł
Pozostało wolnych miejsc: 12
Miejsce: Jeleniogórskie Centrum Rozwoju (ul. Bacewicz 22, Zabobrze)
Terapeuta pracy z ciałem wg Analizy Bioenergetycznej: Ewa Januszkiewicz

 

Bioenergetyka

Bioenergetyka polega na poznawaniu samego siebie, poprzez uświadamianie sobie napięć i blokad obecnych w ciele. Napięcia te kreują Twój charakter i wpływają na to jaką osobą się stałeś. Są wytwarzane przez energie przeszłych fundamentalnych doświadczeń życiowych odciśniętych w twoim ciele.

Wilhelm Reich stworzył pojęcie „cielesnej zbroi”- są to napięcia mięśniowe spowodowane dawnymi przeżyciami, traumami i zablokowanymi w przeszłości emocjami. Tę „zbroję” nosimy na sobie nie zdając sobie z niej sprawy. Krępuje ona nasze ruchy, odbiera nam elastyczność, prowadzi do spłycenia oddechu i obniżenia poziomu energii, ogranicza ekspresję i odczuwanie emocji, wpływa na to, jak myślimy i widzimy świat.

Bioenergetyka służy uwolnieniu ludzi od starych traum, nawyków, nieświadomych mechanizmów obronnych oraz uwolnieniu energii życiowej, aby mogła swobodnie zasilać naszą żywotność, potrzebę przyjemności i samorealizacji. Jej celem jest wprowadzenie zmiany w samą podstawę naszej egzystencji: od nastawienia opartego na lęku i nieświadomości przechodzimy do uważnego podejmowaniu wyborów i umiejętności wyrażania siebie w zgodzie z własnym sercem, seksualnością i duchowością.

 

Bioenergetyka to metoda pracy z ciałem, energią i umysłem mająca na celu przywrócenie swobodnego przepływu energii w ciele, zdrowia, kreatywności i radości życia. Pomaga usunąć napięcia, które gromadzą się w ciele i umyśle. Przywraca naturalny kontakt ze swoim ciałem.

 

Ćwiczenia bioenergetyczne

Dzięki ćwiczeniom bioenergetycznym:
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_checklist icon=”fa-flag” iconcolor=”#128c6b” circle=”no” circlecolor=”” size=”18px” class=”” id=””]
[fusion_li_item icon=””]Nauczysz się skutecznych, bezpiecznych i prostych technik korzystnie wpływających na oddech, postawę ciała, redukcję napięć i przepływ energii w ciele[/fusion_li_item]

[fusion_li_item icon=””]Lepiej poznasz siebie i swoje ciało[/fusion_li_item]

[fusion_li_item icon=””]Nauczysz się rozpoznawać komunikaty ciała[/fusion_li_item]

[fusion_li_item icon=””]Poprawisz sprawność ciała[/fusion_li_item]

[fusion_li_item icon=””]Podniesiesz poziom witalności i energii[/fusion_li_item]

[fusion_li_item icon=””]Poprawisz samopoczucie[/fusion_li_item]

[fusion_li_item icon=””]Poprawisz zdrowie[/fusion_li_item]

[fusion_li_item icon=””]Zmniejszysz poziom stresu i napięcia[/fusion_li_item]

[fusion_li_item icon=””]i najprawdopodobniej będziesz zaskoczony tym co przeżyjesz :)[/fusion_li_item]
[/fusion_checklist]

 

Ćwiczenia bioenergetyczne przynoszą wiele korzyści w zakresie podnoszenia witalności organizmu, jak również w sferze życia emocjonalnego i seksualnego. Charakteryzuje je duża uniwersalność – mogą być one adresowane nie tylko do osób przeżywających poważne problemy osobiste, czy zdrowotne, ale również do osób chcących polepszyć swoje samopoczucie, czy zredukować codzienny stres.

 

Podczas tego warsztatu skupimy się na ćwiczeniach gruntujących.

 

Ugruntowanie

Ugruntowanie opisuje nasz kontakt z rzeczywistością i poziom poczucia bezpieczeństwa. Osoba ugruntowana to człowiek, który potrafi w sposób dojrzały i adekwatny do sytuacji reagować na zewnętrzne sytuacje. W kategoriach fizycznych ugruntowanie to zdolność do stania na własnych nogach. Ugruntowanie oznacza jakość połączenia jednostki z ziemią.
Mocne, a przede wszystkim pełne połączenie z ziemią oznacza dobrą łączność z własnymi uczuciami, z innymi ludźmi i z samym sobą. Jakość uziemienia określa wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa.

Nieuziemiony człowiek nie zdaje sobie sprawy ze swojego wewnętrznego braku poczucia bezpieczeństwa. Szuka wtedy często jego substytutów, opartych na czynnikach zewnętrznych. Mogą nimi być nadmierna towarzyskość, pieniądze, władza, praca czy uzależnienia. Czasem bywa tak, że poświęca długie godziny na rozwijanie muskulatury poszczególnych partii ciała, aby w ten sposób wytworzyć w sobie namiastkę prawdziwego poczucia bezpieczeństwa.

Alexander Lowen ( twórca Bioenergetyki) pisząc o ugruntowaniu odwołuje się do metafory drzewa. Człowiek jest jak drzewo, które zapuszcza swoje korzenie w ziemi; im są one mocniejsze, tym lepiej, wtedy człowiek i drzewo potrafią oprzeć się wszelkim naciskom z zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że właściwe uziemienie oznacza sztywność, czy też wiotkość ciała – raczej giętkość i sprężystość towarzyszą mocnemu zakorzenieniu. Najważniejsza w uziemieniu jest nie kwestia siły nóg, czy też ich muskulatury, lecz tego, ile jest w nich czucia. Czucie powstaje przez giętkość i sprężystość. Sztywność w jakimkolwiek miejscu nigdy nie sprawi, że człowiek będzie właściwie odczuwał.

Najbardziej widocznym objawem braku właściwego ugruntowania, jest stanie z zablokowanymi kolanami. Negatywny efekt tej blokady jest nie tylko taki, że fala energii nie dociera do stóp. Sprawia ona również, że stres przenosi się na dolną część kręgosłupa powodując jego rozmaite schorzenia. Odblokowanie kolan jest jednym z najważniejszych zadań terapii.
[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_alert type=”general” accent_color=”#dd3333″ background_color=”” border_size=”1px” icon=”” box_shadow=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]Zabierz ze sobą: otwartość, ciekawość, chęć pracy nad sobą, luźne ubranie[/fusion_alert]

 

format pdf> Pobierz ulotkę warsztatu i zaproś też swoich Bliskich :)

 

Ewa JanuszLicencjonowany trener TREkiewicz – terapeuta pracy z ciałem wg Analizy Bioenergetycznej

Jestem certyfikowanym praktykiem metody TRE od stycznia 2013 r. W czerwcu 2015 r. ukończyłam 4-letnie podyplomowe szkolenie z zakresu Analizy Bioenergetycznej. Biorę udział w warsztatach związanych z terapią poprzez Ciało.
Skończyłam także kursy:
Dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej we Wrocławiu
Masażu klasycznego
Masażu Dotyk Motyla

Dzięki TRE i Bioenergetyce odzyskuję świadomość Ciała i wiarę w cudowne mechanizmy, którymi obdarzyła nas Natura. Na drodze samodoskonalenia nabieram również pewności, że moje szczęście nie będzie pełne, jeśli nie będę mogła dzielić się nim z innymi.

 

 

Zajmij miejsce :)

Wypełnij formularz a inwestycję w kwocie = 40 zł = prosimy wpłać na konto:
(tylko wpłata jest potwierdzeniem zajęcia miejsca, decyduje kolejność wpłat)

Idea Club
ul. Bacewicz 22, 58-506 Jelenia Góra
BZWBK 30 1090 2590 0000 0001 2334 5627

a w polu tytułem wpisz:
„Twoje imię i nazwisko, nr telefonu komórkowego, nazwa szkolenia”

 

Regulamin Uczestnictwa w Szkoleniu

[fusion_separator top=”40″ bottom=”40″ style=”shadow”/]

psycholog Tomasz KurzydłowskiMasz pytania? Chętnie pomogę :)

Tomasz Kurzydłowski

tel: 504 303 707
email: info@ideaclub.pl[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]